Vážení klienti,
v týždni od 23. do 27. decembra 2024 služby Zákazníckej linky nebudú k dispozícii. Využiť môžete komunikáciu prostredníctvom kontaktného formuláru Napíšte nám alebo klientskeho portálu e-KOMfort. V týchto dňoch budú tiež zatvorené niektoré pobočky v Bratislave, Banskej Bystrici, Nových Zámkoch, Martine a Košiciach.
Asistenčné služby GLOBAL ASSISTANCE SLOVAKIA fungujú bez obmedzenia.
Ďakujeme za porozumenie a prajeme Vám pokojné Vianoce!
Správne nastavené rizikové životné poistenie by malo patriť k prioritám každého človeka.
Mýtus 1: Mňa úrazy neohrozujú
Jedným z najväčších omylov pri nastavovaní životného poistenia je predstava, že úrazy ohrozujú len aktívnych športovcov, prípadne manuálne pracujúcich. Ilúzii bezpečia podliehajú najmä ľudia, ktorí trávia veľa času doma a ich záľuby sú na míle vzdialené adrenalínovým aktivitám. Štatistiky však ukazujú opak: „Najčastejšie dochádza k úrazom v domácnosti a pri prácach okolo domu,“ hovorí Beata Vojtechová, riaditeľka úseku poistenia osôb KOMUNÁLNEJ poisťovne a pokračuje: „Každý, aj na pohľad nekomplikovaný úraz vás môže na nejaký čas vyradiť z pracovného procesu, čím poklesne váš príjem. Preto je dôležité mať pripoistený predovšetkým čas nevyhnutného liečenia úrazu, prípadne dennú dávku za hospitalizáciu. Taktiež odporúčam zvážiť pripoistenie dennej dávky v prípade práceneschopnosti, ktoré vám môže aspoň do určitej miery kompenzovať výpadok príjmu.“
Mýtus 2: Invaliditu spôsobujú len nehody
Vážne úrazy môžu mať za následok aj odchod do invalidného dôchodku a tým pádom doživotný pokles príjmu. Ani zďaleka však nejde len o úrazy. „Najčastejšie sú dnes príčinou odchodu do invalidného dôchodku civilizačné choroby – onkologické, srdcovocievne, metabolické (napr. diabetes), či choroby pohybového aparátu. Vo vyššej miere sa začínajú objavovať aj psychické ochorenia,“ upozorňuje B. Vojtechová. Podľa jej slov je preto dôležité mať v zmluve pripoistenie invalidity úrazom aj chorobou: „Minimálna poistná suma je 5 000 eur, maximálna 100 000 eur. Poistné plnenie vám bude vyplatené jednorazovo na základe rozhodnutia Sociálnej poisťovne, a to v prípade, ak miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť presahuje výšku 40 % v porovnaní so zdravou osobou.“
Mýtus 3: Deti nepotrebujú poistenie
Primárnym cieľom rizikového poistenia je zabezpečiť si finančné krytie pre prípad zníženia či úplnej straty príjmu. Pýtate sa, načo poistiť deti, keď nezarábajú? „Vážnejšie ochorenie dieťaťa vždy ovplyvní fungovanie celej rodiny a nezriedka jeden z rodičov musí na dlhšie obdobie obmedziť alebo zastaviť svoje pracovné aktivity. Príjem do rodiny teda klesne, no výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa stúpnu. Preto odporúčam zahrnúť do poistenia aj pripoistenia pre deti,“ radí B. Vojtechová a dopĺňa, že dieťa do 18 rokov nemusí mať vlastnú poistnú zmluvu, ale dá sa kedykoľvek doplniť do existujúcej zmluvy. „Príkladom je produkt Provital Partner, kde môžete za zvýhodnené sadzby pripoistiť nielen bežné zlomeniny, ale aj vážne ochorenia.“